ERŐSSÉGEINK

A FŐNIXSZEL VALÓ EGYÜTTMŰKÖDÉS ÉS PARTNERSÉG ELŐNYEI
  1. Nagy létszámú, hatékony, rendelkezésre álló és stabil munkaerő.
  2. Az üzlet fejlesztéséhez szükséges infrastruktúrák és platformok.
  3. Kreatív és jól képzett vezetőség.
  4. Tanúsítvány igazolja a szociális fenntarthatósághoz való tudatos hozzájárulást az üzleti tevékenység során.
  5. A környezeti terhelés csökkentése a nyersanyagok újra hasznosításával.
  6. Jelentős költségmegtakarítás a Főnix fogyatékkal élő munkatársainak versenyképessége révén, mely az állami támogatásoknak és a munkatársaink termelékenységének köszönhető.
 
 

Főnix Értékrend

ETIKAI KÓDEXÜNK

 
A Főnix Etikai Kódexe az a “Kézikönyv”, amely összefoglalja és részletezi azokat az erkölcsi, társadalmi és viselkedési normákat, amelyek cégünk működését meghatározzák, és amelyek alapot szolgáltatnak a társaságunk víziójához és missziójához. Etikai kódexünk lényegében a társadalmi fenntarthatóságon és a fenntartható fejlődésen alapul. 
 

SZOCIÁLIS FENNTARTHATÓSÁG

A szociális fenntarthatóság a fenntartható fejlődés egyik alappillére. Egy igazságosabb társadalom felé vezető út. 
 
A szociális fenntarthatóság küldetése lényegében a szegénység felszámolása és az emberi méltósághoz szükséges alapvető feltételek megteremtése minden ember számára. A szociális fenntarthatóság alatt az ember azon jogát értjük, hogy az őt körülvevő környezeti és társadalmi-gazdasági közeg lehetőséget biztosítson számára, hogy kifejezhesse az egyéniségét.
 
A Főnix, a tevékenységein keresztül, nap mint nap azon munkálkodik, hogy lehetőséget biztosítson a fogyatékkal élők integrációjára és védelmére a munka világában.
 
Ez nem csak azzal a haszonnal jár, hogy mindenki, a jogos érdekének megfelelően, meg tudja teremteni a saját egzisztenciáját, hanem tágabb értelemben az egész közösség számára ad lehetőséget egy jobb társadalom felépítésére.
 

FENNTARTHATÓ FEJLŐDÉS

A fenntarthatóság koncepciója három alapvető összetevő körül forog:
 
  • Gazdasági fenntarthatóság: mely alatt a népesség fenntartásához szükséges jövedelem és foglalkoztatás megteremtésének képességét értjük.
  • Szociális fenntarthatóság: A fogyatékkal élők és általában minden kisebbség integrációján túlmenően a szociális fenntarthatóságot úgy kell értelmezni, mint az emberi jólét feltételeinek (biztonság, egészség, oktatás, demokrácia, részvételi lehetőség, igazságszolgáltatás) osztályok és nemek szerint egyenlően elosztott biztosítását.
  • Környezeti fenntarthatóság: a természeti erőforrások minőségének és reprodukálhatóságának fenntartása, a természeti környezet tiszteletben tartása és védelme.